Hakkımızda

1943 yılında Gaziantep'te Ali Osman KIRATLI tarafından kurulmuş Kıratlı Çelik Kasa Türkiye'nin İlk, öncü ve en büyük çelik para kasaları üreticisidir. ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007, TSE- HYB belge ve sertifikalarına sahip olan Kıratlı, ürünlerini Uluslararası akredite kuruluşlarda test ettirerek tüm dünyada geçerli CE ve EN 1143-1 belgelerini çeşitli 0 ila 9 arasında tüm derecelerde almıştır.

Teknoloji gelişmeleri yakından takip ederek ve kullanarak ürettiği kaliteli ve güvenilir bir kasanın olmazsa olmazları arasında yer alan, yanmaya ve hırsızlık girişimlerine karşı yeterli donanıma sahip olması gerekliliğini çok iyi bilen KIRATLI, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre düşük veya yüksek güvenlik seviyelerinde, farklı kilit kombinasyonlarıyla, çeşitli ölçü ve özelliklerde ürünler üreterek bu ürünleri iç ve dış pazara sunmaktadır.

Kıratlı Çelik Kasa kasa kilit sistemleri üretimi de gerçekleştirmektedir. Çelik kasanın güvenlik seviyesini belirlemede en önemli unsurlardan birisi de şüphe yok ki kasa üzerinde kullanılan kilit sistemidir. Firma 1/250.000 farklı anahtar kombinasyonu ile yüksek kalite standartlarında kasa kilidi üretmektedir.

Üretim yeri Gaziantep olan firmanın Ankara, İzmir, İstanbul Avrupa ve İstanbul Anadolu yakasında satış mağazaları ve bölge depoları bulunmaktadır.

İç pazarda Türkiye'nin en büyük 25 bankasının ve 30'a yakın zincir mağazacılık firmasının, kuyumcuların, inşaat firmalarının, otellerin Türkiye geneli tedarikçisi konumundadır. Firmamız ayrıca perakende sektöründe de pazarın en büyük firmasıdır.

Dış pazarda her yıl birçok ülke’ de düzenlenen fuarlara katılan firmamız yaklaşık 20 yıldır 18 yakın ülkeye ihracat yapmakta ve çeşitli ülkelerdeki kasa üreticileri ile ortak çalışmalar yapmaktadır. Bazı ülkelere yarı mamul ürün ve kilit sistemleri göndererek o ülkelerdeki üretici firmalar ile ortak üretimler yapmaktadır. Kıratlı her yıl bir önceki yıla göre ihracatını artırmayı hedefleyerek, ihracat konusunda ülke ekonomisine katkıda bulunmayı ilke edinmektedir.